تبلیغات
Seyed Mahdi Rafougar - رقابت ناعادلانه در انگلستان

تماس با ما

ایمیل: sayedmahdirafougar@yahoo.com

رقابت ناعادلانه در انگلستان


    
بازنگری
    
منابع

قانون رقابت ناعادلانه : یک مرور کلی

قانون رقابت ناعادلانه عمدتا از شبه جرم که باعثآسیب اقتصادی به یک کسب و کار را از طریق عمل کسب و کار فریبنده و یا غیر قانونی تشکیل شده است. رقابت ناعادلانه را می توان به دو دسته گسترده ای شکسته . اول، اصطلاح " رقابت ناعادلانه " است که گاهی اوقات مورد استفاده قرار گیرد برای اشاره تنها به آن دسته از شبه جرم هستند که به معنای به اشتباه به مصرف کنندگان به عنوان منبع از محصول . دسته دیگر، " شیوه های تجاری غیر منصفانه " ، شامل همه اشکال دیگر رقابت ناعادلانه است .

رقابت ناعادلانه به مضرات اقتصادی مربوط به انحصارات و قوانین ضد تراست اشاره ای نکرد . آنچه به منزله"ناعادلانه" عمل با زمینه کسب و کار متفاوت است ، اقدام مورد بررسی و حقایق در مورد فردی است .

دو نمونه متداول از رقابت ناعادلانه نقض قوانین علامت تجاری و اختلاس . دومی شامل استفاده غیر مجاز ازدارایی های نامشهود قوانین علامت تجاری و کپی رایت محافظت نشده است . همچنین نگاه کنید به راست تبلیغاتی . شیوه های دیگر است که به منطقه از رقابت ناعادلانه قرار می گیرند عبارتند از : تبلیغات کاذب ، "طعمه و سوئیچ " تاکتیک های فروش ، جایگزینی غیر مجاز از یک نام تجاری کالا دیگری ، استفاده از اطلاعات محرمانه توسط کارمند سابق به درخواست مشتریان ، سرقت اسرار تجاری ، نقض از پیمان محدود ، افترا تجارت ، و بازنمایی نادرست از محصولات یا خدمات .

قانون رقابت غیرمنصفانه است که عمدتا توسط قانون دولت مشترک اداره می شود. قانون فدرال ممکن است در زمینه های تجاری، حقوق مؤلف ، و تبلیغات نادرست اعمال می شود. علامت تجاری ، کپی رایت و § 1125 از لانهام قانون . را مشاهده کنید .

کنگرهکمیسیون تجارت فدرال (FTC) در بخشی به منظور محافظت از مصرف کنندگان از شیوه های تجارت فریبنده . FTC به طور غیر مستقیم محافظت رقبای زیرا برخی از شیوه های تجارت فریبنده (مثلا " طعمه و سوئیچ تاکتیک " ) که صدمه به مصرف کنندگان نیز رقابت کسب و کار آسیب . مقررات FTC در مورد رقابت ناعادلانه در نقاط مختلف از 16 عنوان از کد از مقررات فدرال یافت می شود. در صورتی که تضاد بین قوانین فدرال و ایالتی وجود دارد، قانون دولت ممکن است پیش empted است .

چند ایالت قانون برخورد با انواع خاصی از رقابت ناعادلانه را به تصویب رسانده اند . را مشاهده کنید، به عنوان مثال، شیوه های تجارت فریبنده یکنواخت عمل می کنند.
تعریف از فرهنگ لغت قانون ساده انگلیسی Nolo
هر رفتار تجاری و یا فعالیت است که از نظر قانونی ناعادلانه یا فریبنده . این شامل فعالیت های متنوع به عنوان نقض قوانین علامت تجاری ، تبلیغات نادرست، و سرقت اسرار تجاری است ، اما می تواند هر گونه ترفندهای های کثیف غیر قانونی در بازار شامل . اگر دادگاه تشخیص دهد که یک فعالیت به منزله رقابت ناعادلانه است ، از آن خواهد شد که فعالیت های جلوگیری از در آینده اتفاق می افتد و ممکن است خسارات پول را به شخص یا شرکت صدمه فعالیت جایزه .

تعریف ارائه شده توسط دیکشنری قانون ساده انگلیسی Nolo .ترجمه سید مهدی رفوگر 

نظرات

درباره سایت

سید مهدی رفوگر
*وکیل یایه یک دادگستری
*دانش آموخته ی دوره دکترای تخصصی حقوق خصوصیPhD
*مدرس دانشگاه
*عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

آخرین عناوین
پیوندها

امکانات سایت