تبلیغات
Seyed Mahdi Rafougar - رقابت ناعادلانه

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

رقابت ناعادلانه

از ویکیپدیا، دانشنامه آزاد
پرش به: ناوبری ، جستجو

رقابت ناعادلانه در یک معنا به این معنی است که رقبا در شرایط نابرابر رقابت، به دلیل شرایط مطلوب و یا زیان اور به برخی از رقبای اما نه به دیگران؛ و یا اینکه اقدامات برخی از رقبا به طور فعال به موقعیت از دیگران آسیب برساند با توجه به توانایی خود را برای رقابت در برابر و عادلانه اصطلاحات. آن را با تضاد رقابت عادلانه ، که در آن قوانین و شرایط یکسان به همه شرکت کنندگان استفاده شود، و عمل رقابتی برخی از توانایی دیگران را به رقابت صدمه نمی زند. اغلب، رقابت ناعادلانه این بدان معنی است که دستاوردهای برخی از شرکت کنندگان مشروط به زیان دیگران، زمانی که منافع در راه که نامشروع یا غیر عادلانه می باشد ساخته شده است.

اصول رقابت منصفانه

به حدی مهم، اصول رقابت منصفانه در دنیای کسب و کار بر اساس قانون تعریف شده است، و در نتیجه رقابت ناعادلانه به خوبی ممکن است غیر قانونی و یا کیفری باشد. اما، چرا که اشکال از رقابت به طور مداوم می تواند تغییر کند و اشکال جدیدی از رقابت ممکن است بوجود می آیند، رقابت ممکن است ناعادلانه، اما غیر قانونی نیست، حداقل نه تا یک قاعده حقوقی است به صراحت به آن را ممنوع کرده است. معنای دقیق آن از مزیت ناعادلانه و یا آسیب ناشی از در رقابت های کسب و کار ممکن است مبهم یا مورد مناقشه است، به ویژه اگر رقبای مختلف ترویج تفسیرهای مختلف که با توجه به منافع خود. برای تعریف آنچه در آن معنی خواهد بود برای رقابت در شرایط مساوی به آن ممکن است مشکل است و شرایط عمل از رقابت است که در واقعیت وجود داشته باشد ممکن است به چالش کشیده تنها زمانی که شرکت کنندگان به طور جدی توسط آنها محروم است. اغلب "شرایط مساوی" به عنوان یک "فرصت های برابر" یا "فرصت برابر" به رقابت تعریف شده است.

ورزشی

رقابت ناعادلانه رخ می دهد ممکن است در بازی اگر یکی از شرکت کنندگان در برخی از راه انحراف از قواعد بازی، یا دسترسی به اطلاعات و منابع مهم است که باید در اصل به همه شرکت کنندگان در بازی، یا هیچ کدام از آنها در دسترس می باشد. شرکت در بازی به طور معمول فرض می شود که شرکت کنندگان باید توانایی های برابر برای رقابت در جهات مربوطه، و یا قادر به دست آوردن آن در طول بازی می باشد. در ورزش ، به عنوان مثال، یک قهرمان بوکس سنگین وزن است که معمولا در برابر یک بوکسور سبک بازی نیست، و راز استفاده از مواد مخدر برای افزایش عملکرد ورزشی است که معمولا در مسابقات ممنوع است.

همکاری

گاهی اوقات رقابت ناعادلانه نیز تفسیر به این معنی است که وجود رقابت به عنوان مثل ناعادلانه یا غیر عادلانه است. [ ویرایش مورد نیاز ] این استدلال است که پس از آن که باید وجود داشته باشد هر رقابت نیست. در این مورد، جایگزینی برای رقابت ناعادلانه رقابت منصفانه، اما هیچ رقابت یا همکاری .

قانون تجارت

رقابت ناعادلانه در قانون تجارت اشاره دارد به تعدادی از مناطق از قانون مربوط به اعمال یک رقیب یا گروهی از رقبای که یکی دیگر از آسیب برساند در این زمینه، که ممکن است منجر به دادن جرائم جنایی و مدنی علل عمل . شایع ترین اعمال در حال سقوط تحت پرچم از رقابت ناعادلانه عبارتند از:

شیوه های مختلف کسب و کار های ناعادلانه مانند تقلب ، ارائه اطلاعات نادرست ، و بر خلاف وجدان انسانی قراردادهای ممکن است در نظر گرفته شود رقابت ناعادلانه، اگر آنها را یک رقیب استفاده بیش از دیگران است. در اتحادیه اروپا ، هر دولت عضو باید شیوه های کسب و کار ناعادلانه مطابق با اصول در پایین گذاشته تنظیم ناعادلانه شیوه های تجاری رهنمود ، موضوع را به دوره انتقالی است. (همچنین نگاه کنید به مقررات قانون تجارت .)تاریخ : جمعه 19 مهر 1392 | 10:44 ب.ظ | نویسنده : سید مهدی رفوگر | نظرات
نقش اماره قضایی در عدالت قضایی
مباحث کاربردی -اجرای مهریه و چک در اداره ثبت
نمونه سوال اختبار -حقوق تجارت-ورشکستگی
نمونه سوال اختبار -حقوق مدنی-اجاره
نمونه لایحه تجدید نظر خواهی (شرط انفساخ-الحاقیه یا متتم قرارداد)
نمونه لایحه تجدید نظر خواهی ( وجه التزام برای وجه نقد )
نمونه لایحه دفاعیه از متهم (مواد مخدر )
نقدی بر رای دیوان عدالت اداری در یک پرونده محیط زیست -آلودگی هوا
قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی، مصوب 1394
تحلیل حقوقی خرید سهام شرکت توسط خود شرکت با توجه به قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر مصوب ۱۳۹۴
سوالات دکتری حقوق خصوصی ۹۲ – ۹۳
شرح وظایف کارآموزان وکالت کانون وکلای دادگستری مرکز
قابلیت مطالبه خسارت‌ها‌ی معنوی
نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضائیه
تعلیق اجرای مجازات
سؤال اختبار حقوق مدنی
سؤال اختبار آئین دادرسی در امور کیفری
حقوق مدنی 1 -کارشناسی ارشد حقوق خصوصی -دانشگاه آزاد یزد
بررسی قاعده اسقاط مالم یجب
لبست مجموعه سایتهای حقوقی جهان
خجسته باد سال نو
مجموعه مقالات مفید حقوقی
چگونه علیه شرکت هوایی اقامه دعوی نماییم ؟
جزوه حقوق مدنی یک کارشناسی ارشد حقوق خصوصی-دکتر مهدی شهیدی
نمونه سوال مدنی چهار
سوال اختبار -حقوق مدنی-دوره 31 کانون اصفهان
دانلود بهترین جزوات حقوقی
دانلود مقالات حقوق مالکیت فکری
دانلود سوالات آزمون وکالت 1393 با لینک مستقیم + پاسخنامه اولیه
نابرابری موقعیت اقتصادی فروشنده و خریدار در عقد بیع دكتر منصور امینی٭
سایت ماه اسکین طراح قالب وبلاگ رایگان با امکانات عالی
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.