تبلیغات
Seyed Mahdi Rafougar - نمونه سوال آ د م 1

تماس با ما

ایمیل: sayedmahdirafougar@yahoo.com

نمونه سوال آ د م 1

1- دعوایی علیه یك نفر در دادگاه مطرح گردیده است، آیا فرزند وی می تواند در دادگاه از وی دفاع نماید؟ در صورتی كه یكی از اموال این فرد مورد تصرف شخص ثالث قرار گیرد، آیا فرزند او می تواند علیه متصرف اقامه دعوا نماید؟


2- شخصی كه علیه او دعوای تصرف عدوانی مطرح شده سند مالكیت را به عنوان دلیل در برابر ادعای خواهان ارائه می نماید این سند چه تأثیری در ادعای خواهان دارد؟ در صورتی كه معلوم گردد كه خواهان قبلا ملك را بدون اجازه خوانده تصرف كرده بوده آیا او در ملك حقی خواهد داشت؟


3- حسن كه مقیم بوشهر است منزلی را در خورموج به علی كه مقیم برازجان است اجاره می دهد ولی در موعد معین عین مستأجره را تحویل نمی دهد:

الف) علی باید در چه دادگاهی جهت رسیدگی به این موضوع طرح دعوا كند؟

ب) در صورتی كه محمد مقیم كنگان است، به مدت 6 ماه منزل واقع در خورموج را تصرف عدوانی كرده باشد، حال دعوای مربوط به اجرت المثل باید در چه دادگاهی مطرح شود؟

ج) اگر علی بخواهد خسارت ناشی دادرسی را مطالبه كند باید در كجا اقامه دعوا كند؟

د) در صورتی كه محمد در مدت 6 ماه تصرف عدوانی به منزل خسارتی وارد كرده باشد، حسن برای تامین دلیل باید به چه دادگاهی مراجعه كند؟

ل) اگر دادگاه خورموج قرار عدم صلاحیت صادر كرده و پرونده را به دادگاه بوشهر ارجاع دهد و دادگاه بوشهر نیز خود را صالح نداند و دوباره پرونده را به دادگاه خورموج ارسال كند، در اینجا وظیفه دادگاه بوشهر چه می باشد؟

نظرات

درباره سایت

سید مهدی رفوگر
*وکیل یایه یک دادگستری
*دانش آموخته ی دوره دکترای تخصصی حقوق خصوصیPhD
*مدرس دانشگاه
*عضو کانون وکلای دادگستری مرکز

آخرین عناوین
پیوندها

امکانات سایت